Družstevní financování

Proč se pustit do družstevního financování

Hledáte výhodný způsob financování vašeho nového bydlení a klasický hypoteční úvěr či úhrada z vlastních finančních zdrojů pro vás není to pravé? V rámci projektu bytového domu d’Elvert nabízíme jedinečnou možnost družstevního financování.

Jak družstevní financování funguje?

  • Úvěr si za Vás bere družstvo, nikoliv Vy sami
  • Vy jste jeden z členů družstva
  • Jelikož si úvěr bere družstvo a ne Vy, banka nezkoumá výši Vašich příjmů
  • Družstvo si úvěr bude brát na dobu 35 let
  • Podmínky družstevního úvěru budou obdobné jako u standardního hypotečního úvěru
  • Z družstva lze vystoupit vždy po době fixace úrokové sazby, na začátku to bude doba 5 let
  • Z družstva budete moci vystoupit, jakmile budete mít na odkoupení svého družstevního podílu (družstevní podíl se bude rovnat doplatku kupní ceny) nebo v případě, že již dosáhnete na klasický hypoteční úvěr, který zafinancuje odkup Vašeho zbytkového družstevního podílu

Doba splácení až 35 let → nižší měsíční splátky

Srovnatelná výše úroku jako u klasického hypotečního úvěru

Stačí uhradit necelých 30 % z ceny bytu bez dalšího prokazování bonity a úvěr za vás vyřídí družstvo

Nejste omezeni věkem žadatele o úvěr

V průběhu splácení družstevního bytu je možné úvěr předčasně doplatit nebo překlopit na běžný hypoteční úvěr a byt převést do osobního vlastnictví

Kalkulačka družstevního financování
%
Doba splácení úvěru: 35 let
Výše družstevního úvěru:
---
Předpokládaná měsíční splátka
---
Vypočtená měsíční splátka je pouze odhadovanou výší měsíčních nákladů na družstevní úvěr. Nezahrnuje žádné další náklady na správu družstva a jiné případné náklady.

Výhody družstevního financování

Přístupnost a flexibilita

Klíčovou výhodou družstevního bydlení je jeho dostupnost. Je ideální pro ty, kteří nyní nedosáhnou na hypoteční úvěr, ať už kvůli nedostatečnému příjmu, nebo kvůli tomu, že banky část jejich příjmů neuznávají – například u podnikajících osob. Družstva často nepožadují tak vysoký příjem jako banky při posuzování hypotečních úvěrů, a tak se otevírá cesta k vlastnímu bydlení pro širší spektrum žadatelů.

Jistota pro budoucnost

Jednou z neocenitelných výhod družstevního bydlení je jistota pro budoucnost. Pokud se rozhodnete pro tuto formu financování, máte zajištěno, že pokud si to budete přát a splníte předem stanovené podmínky, můžete v budoucnu byt odkoupit, a to buď z vlastních zdrojů nebo pomocí hypotečního úvěru. V praxi to znamená, že družstevní bydlení může také sloužit jako dočasné řešení pro zájemce, kteří nyní nedosáhnou na hypoteční úvěr. I družstevní podíl lze v budoucnu refinancovat hypotečním úvěrem.

Družstevní bydlení jako most mezi nájemním bydlením a vlastnictvím bytu

Možná nejzajímavější aspekt družstevního bydlení je, že se jedná o kompromis mezi koupí bytu a nájemním bydlením. Družstevní bydlení vám poskytuje větší práva než běžný nájem, ale zároveň vyžaduje méně finančního závazku než hypoteční financování. To činí družstevní bydlení ideálním řešením pro ty, kteří nejsou připraveni nebo schopni získat hypotéku, ale chtějí mít více kontroly nad svým bydlením.